Dijital Sigara veyahut Elektronik Likit TerimleriElektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri makalemizde tüm kullanılan terimleri ve adları detaylı olarak açıklayacağız. Her sektörde ve üründe evetğu kabil bir çok terimler vardır ve bunları nispet duyduğumuz bir ürün yürekin bilmemiz en iyisini seçmemiz bâtınin yardımcı evet. Elektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri makalemızdaki bilgiler doğrultusunda sakim görmüş olduğunüz bir ıstılah ya da hatalı bir terim varsa lütfen yorum olarak bildiriniz.

Elektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri
A

Atomizer: Elektronik sigaranın en önemli parçbeyıdır. E-likidin buharlaşmasını sağlayıcı ve elektronik sigaranın baş nöbetlevini yerine getiren hakikat bu parkeçe.

B

Battery: Batarya, atomizerin ve var ise sayısal görüntülükın ihtiyaç duyduğu güç pillerden gelir. Bunlar çoğunlukla şarj edilebilen pillerdendir.

C

Cartomizer: Bütün sistemin bir arada başüstüneğu ilk modellerdir. İçindeki parçalar ekseriyetle bileğfiilmez. Kullan at modelleridir.
Clearomizer: Cartomizerlerin şeffaf tanklı olanıdır. İçindeki likit seviyesini görebilirsiniz.
Charger: Şarj Aleti
Cut-off: Bir çhemayar güvenlik şalteri gibidir. Pıtrak kullanımlarda pilin ya da atomizerdeki çıbanlığın aşırı ısınmasını önlemek sinein sistemi kendiliğinden olarak kapatır.
Coil ( Başlık): Atomizerin dâhilindeki bu başlangıçlık bir fitil etrafına solgunlmış bobinden ( wolfram) oluşur. Tanktan mevrut likidi buharlaştırır.

D

Dispossible E-Cigarette: Kolayçe kullan at elektronik sigaralardır.
Dripping: Elektronik sigaranın atomizer temellığının içerisine likit damlatılmasına Dripping denilir.
Drip tip: Atomizerin en üstteki ağızlık kısmıdır. Değkonutirilebilir parçalardır.
Dry Hit: Pamuk yandığı vakit ağzımıza mevrut acılı tadına denir.
DIY (Do It Yourself): Kendi kendine yap demektir.

E

Electronic Cigarette Starter Kit: Elektronik sigaraya yeni başlangıçlayanlar bâtınin önerilen setlerdir. Bir pil, atomizer ve coil( çıbanlık) bâtınerir.
E-Liquid: Elektronik sıvı. Elektronik sigarada atomizerin buharlaştırdığı sıvıdır. İçeriğindeki nikotin oranları farklılık gösterir. Ayrıca farklı aromalı çeşitleri bile bulunur.

Evyap: Bütün malzemelerini kişinin kendisi satın kırmızııp evde demlediği likit, doğrusu evde yapılan likit.

F

FDA: Amerikalı gıda ve ilaç denetleme kurumu.
Flooding: Likidin aşkın doldurulmasıyla oluşan akıntıdır. Icabında tankı temelli boşşeşp temizlenmelidir.

H

Head: Sarrafiyelık

L

LED: Elektronik sigaranın bataryasında kâin ışıklar LED olarak tabir edilir.
Low Resistance (LR) Ceninisakıt Rezistans: Bağan rezistanslı atomizelerdir. Ohm derecesi düşüktür. Az rezistans hızlı ve daha çabuk buhar üretir.

M

mAh: Mili Amper Hours Bataryanın gücü ile alakalı olan terimdir. batarya şarj evetğunda harcanacak erke ile ne denli dem dayanacagının ölçü birimidir. Mah değeri yükseldikçe peklik artar.
MOD: Hevesli elektronik sigaralara tıklayın verilen genel addır. Kişiselleştirilmiş bir üründür denilebilir. şiddetli batarya ve düşüt ohm değerlerine sahip ürünlerdir. Sizin için seçilen Mod Cihazlar
MG – Miligram: Likitlerin süresince burada kâin nikotin büyüklükına maruz addır. örnek olarak 10ml likitde 0,9 nikotin var ise bu %09 nikotin var demeındadır. umumi itibari likitlerde 0mg, 06mg, 09mg, 12mg, 16mg, 18mg ve 24mg olarak nikotin oranları evet.

O

Ohm: Elektriğin direnç ölçüsüne verilen addır. Bobin zerrinmına gereğince numaralandırılır. Ohm rakamsal olarak düştükçe duman yoğunluğu fazlalaşır.

P

PG (Propylene Glycol): Propilen glikol besin sanayisinde bir çok alanda kullanılan çizgi bir kimyasal üstelikşiktir. Sigaranın yamanında da bulunur. Kötü yoğunluğunu zaitrır. Elektronik sigara likitlerinde VG (Vejeteryan Glikol) ,le beraber kullanılır. Temelı kişilerde alerjik el yapabilir.

R

RBA: Rba Mod elektronik sigaralarda bobini bileğmedarımaişetebilen elektronik sigaraların hazır soluklmış tellerine verilen isimdir. Belli bir zerrinm şekline ehil olan bu tellerin sözınlığı ve sarım adedi önemlidir.

S

Starter Macun: çıbanlangıç Seti ilk posta elektronik sigara kullanacaklar ciğerin salık edilen setlerdir. Bu setler alelumum amelî fiyatlı ve kullanmaı basit ürünlerdir.
Sub-ohm: Sub-ohm atomizerler bağan rezistanslı atomizerlerdir (1ohm’dan henüz bayağı). Koca güç kullanırlar (15-30W). Bu sebeple çok yüksek miktarda buhar üretirler ve nikotinsizken de yüksek miktarda boğaza vuruş sağlamlarlar. Buharlaştırma sistemi sakır sakır likit beslemesi ile mukavemetli tellerin içerisindeki pamuğun daima ıslak kalması kucakin mutasavvertır. Bu sayede bıkkın kâm almanız engellenir. Sub-ohm atomizerler ile omuz omuza umumiyetle gani bitkisel gliserin rasyoına mevla (>%60) ve düşük nikotin seviyesindeki likitler kullanılır.Not: Coilin ısınma sıcaklığı öbür ölçün atomizerlere için henüz fazladır, bu yüzden likit tüketiminiz bile sub-ohm atomizerlerde artar.
Uyarı: Sub-ohm atomizerler normal ekipman(devamlı deyükleme debiı 8.5A destekleyen) ile kullanılmalıdır.

T

Tank: Elektronik sigarada likit doldurulan yere maruz umumi kişi tanktır. Likit tanklarının içerisinde atomizer çıbanlığı veya bobin solgunmı evet. Sizin karınin seçilen likit tankları.
Throat Hit (TH) – Boğaza Vurum: Elektronik sigaranın boğaza vurum hissine maruz isimdir. Sıfır nikotinlilerde bu çok azdır.

V

Vape: Buhar
Vaper: E-Sigara Kullanıcısı
Variable Wattage (VW) Mütebeddil Watt: Mod cihazlarda mevcut bu derece watt bileğaksiyontirilebilir demeındadır. Atomizerineze bakarak ayarlamanız gerekmektedir.
Vent Holes: Durum Deliği – Genel anlamda mod atomizerlerde muhit arama mekanizması vardır. Bu sayede karıninize çekeceğiniz albeni cirimını ayarlayabilirsiniz. Bu sizin isteğinize bakılırsa kötü yoğunluğunuz ayarlamanıza yardımcı olabilir.
Variable Voltage (VV): Bataryanızda mütebeddil volt dereceıdır ve bunu yoklama etmenizi sağlar. genel olarak 3.0volts ile 6.0 volts arası bir kuvvette çkızılışır.
VG (Vegetable Glycerin):Elektronik sigara likitlerinde kullanılan bir glikol türüdür. Renksiz ve berraktır. Buhar elektronik sigaralarda buhar üretimi için gereklidir.

0-9

510: Elektronik sigaraların vidalama sistemleri farklı biçimdedir. Bunlardan birinin adıda 510’dur. Ego vidalamadan sonra çıkan 510 vidalama sistemi son zamanlarda profesyonel E Likit cihazlardaki vidalama sistemidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *